Jong talent in de spots: Glenn van Dijen

Als linksbuiten van SV Deurne wist de 13-jarige Glenn van Dijen regelmatig het net te vinden. Tijdens zijn stage bij VVV Venlo kwam hij nog tekort op wendbaarheid en explosiviteit. Hij herpakte zich op sportpark Kranenmortel en scoorde in zijn laatste wedstrijd voor de blauw-witten een hattrick en werd kampioen. Inmiddels is Glenn uitgegroeid tot een vaste waarde in de defensie bij Helmond Sport JO14.

Glenn, je werd toch gehaald als linksbuiten?  

Dat klopt, maar ik speel nu links centraal achterin. Ik heb bij SV Deurne ook nog een half jaar in het doel gestaan, maar dat voelde niet goed.

Je hebt een mooie tijd gehad bij SV Deurne?

Jazeker, vooral het kampioenschap met JO11 in de hoofdklasse was geweldig. Mijn eerste hattrick bij JO7 vergeet ik ook niet. Ik ben ook eens topscorer geworden.

Mis je dat niet als centrale verdediger?

Ja, ik mis het weleens. Maar achterin vind ik me nog beter spelen.

Wat zijn je sterke punten?

Ik ben fysiek sterk en heb een aardige traptechniek. Daarnaast heb ik overzicht en kan goed in de as inspelen.

Op welke punten moet je jezelf nog ontwikkelen?

Ik moet leren om slimmer om te gaan met mijn duelkracht.

Met welke speler is je speelstijl te vergelijken?

Ik ben een type Virgil van Dijk of Matthijs de Ligt. Als centrale verdediger is Sergio Ramos toch wel mijn favoriete speler.

Wat doe je naast de trainingen om een nog betere voetballer te worden?

Ik train regelmatig met vrienden op het veldje in de wijk. Daarnaast ga ik weleens hardlopen met Stijn van Bussel, die momenteel bij VVV JO16 speelt.

Wat is de belangrijkste voetballes die je hebt gehad?

Dat je in de duels alles moet geven, totdat je tong op je voeten hangt. En op tijd de bal over de zijlijn rossen.

Hoe bereid je je voor op een wedstrijd?

Ik pak vooral mijn rust en doe thuis voor de wedstrijd altijd eerst rekoefeningen voor mijn hamstring. Daar heb ik weleens last van, groeipijn.

Wat wil je bereiken in het voetbal?

De absolute top. Via PSV of Ajax naar de Engelse Premier League.

En als een profcarrière niet lukt?

Daar heb ik nog niet echt over nagedacht. Wel iets in het voetbal.

Hoe ziet je droomwedstrijd als profvoetballer eruit?

Als speler van Liverpool FC spelen tegen Chelsea. Glenn van Dijk … haha!

Martie Jeuken