Romano Gerrits, de nummer zes van Helmond Sport JO13, is volledig gefocust op voetbal. Andere hobby’s heeft hij niet. Als 3-jarige trapte hij zijn eerste balletje bij de Kabouters van RKSV Mierlo-Hout. Hij speelde jaren in de spits, daarna op de 10-positie en sinds twee jaren schittert hij als centraal verdedigende middenvelder. Voordat hij sportcomplex De Beemd voor De Braak verruilde kwam hij ook nog uit voor de KNVB.
Romano, de volledige focus op het voetbal?
En op school. Dat is belangrijk voor je ontwikkeling. Stel dat je geen profvoetballer wordt, dan heb je altijd iets achter de hand.
Wie is je favoriete voetballer?
Dat is Lionel Messi. En bij Helmond Sport vind ik de nummer 8 wel goed (MJ: Jellert van Landschoot).
Waar liggen je specialiteiten als middenvelder?
Ik heb een goede trap en weet hoe het spel werkt en waar de bal moet komen te liggen (voordat ik in balbezit kom). Ik ben van het simpele voetbal zonder al te veel lichaamsbewegingen.
En waar kun je je nog verder op ontwikkelen?
Ik wil wat meer acties maken en risico’s durven nemen.
Wat doe je om als voetballer beter te worden?
Thuis doe ik elke dag opdrukken en planken voor je buikspieren, zodat je fysiek sterker wordt. Daarnaast krijg ik extra trainingen bij de Helmondse Voetbalschool.
Wat is je mooiste voetbalmoment?
In de F3 van Mierlo-Hout heb ik een vrije trap vanaf de middenlijn er in één keer ingeschoten.
Heb je wel eens een blunder gemaakt?
Jawel. Ik heb eens een bal te zacht teruggespeeld, die vervolgens door de tegenstander werd onderschept. Daar viel een goal uit.
Hoe voel je je na een verloren wedstrijd?
Ik kijk altijd positief terug op een wedstrijd. Je kunt er veel van leren.
Wat is de belangrijkste voetballes die je hebt geleerd?
Een oud-trainer zei eens: “Als je je meer dan 100% geeft, dan kom je er wel”.
Een gezonde voeding en rust is belangrijk voor een voetballer. Af en toe een vette hap moet toch kunnen?
Eén keer in de 3 à 4 weken eet ik friet of pizza. Verder gezonde voeding, maar ook spaghetti of macaroni. De avond voor een wedstrijd of training lig ik meestal om 21.00 uur in bed.
Wat vind je het belangrijkste in het voetbal?
Een goede mentaliteit.
Hoe ziet je voetbaltoekomst eruit?
Ik wil één van de beste spelers worden en daar moet je veel voor over hebben. Eerst bij Helmond Sport laten zien wat ik kan en daarna hoger (PSV en Barcelona).
Martie Jeuken